למען הדיוק, השאלה הנכונה היא לא 'מי המציא את השעון?' אלא 'מי המציאו את השעונים?' וזאת מהסיבה הפשוטה שלאורך ההיסטוריה הומצאו על ידי ממציאים שונים, בתקופות זמן שונות, סוגים שונים של שעונים אשר מבטאים למעשה התפתחות בעולם השעונים, כמו למשל שעון השמש העתיק, שעוני מים, שעון מכני, שעון קוורץ, שעוני כיס, שעוני יד וגם שעונים חכמים.

במאמר כאן נבחן את המצאת השעון על פני ההיסטוריה, נתייחס למספר סוגים של שעונים ובכלל זה שעון מכני, שעון המטוטלת, שעון כיס ושעון יד . נסקור שעונים אלה, נסע בזמן אל התקופה הרלוונטית וגם נבחן איפה אנחנו פוגשים את השעונים הללו בעידן הנוכחי. מסע בעולם השעונים. חגרו חגורות, זה הזמן להתחיל.

שעון מכני

מתי הומצא השעון המכני? בשנת 999 לספירה הומצא על ידי הנזיר הבנדיקטי הצרפתי, ז'רבר ד'אורייאק, אשר לימים הפך להיות האפיפיור סילבסטר השני. השעון המכאני מופעל על ידי מערכת גלגלי שיניים, קפיצים ומנופים הנסמכים על חוקי הפיזיקה הקלאסית. אחד השעונים הוותיקים ביותר נמצא בקתדרלת סאליסברי, שהושלמה בנייתה בשנת 1386. לשעון זה שנבנה אין צג ובכדי שאנשים יכלו לדעת את השעה היה נשמע צליל מסוים בעת הגעה לשעה עגולה.

בתחילת 1300 נבנו באיטליה שלושה שעונים מכניים. האחד היה שעון אסטרונומי, השני מצלצל בפעמון כל שעה והשלישי עקב אחר השעות באמצעות הזריחה וימי החודש. עם התקדמות השנים, המשיכו הנפחים לבנות שעונים עם פעמונים חזקים שיישמעו ברחבי בתי האחוזה והעיירות. ברבות השנים, שעון הקוורץ המבוסס על גביש הקוורץ, שהצליח להשיג תוצאות דיוק גבוהות יותר, הוא שתפס את מקומו של השעון המכני.

שעון המטוטלת

מתי הומצא שעון המטוטלת ומי המציא אותו? פיסת היסטוריה מוכרת וידועה נוגעת לאיש האשכולות גלילאו גליליי אשר בשנת 1580 חקר את הנדנוד הקבוע של המטוטלת והגילוי המרעיש שניתן להשתמש במטוטלת לוויסות שעון. ואולם, למרות אולי גודל המאורע, גליליאו גליליי לא יכול לקבל את הקרדיט המלא על המצאת שעון המטוטלת שתוכנן ונבנה בשנת 1656 על ידי המדען ההולנדי כריסטיאן הויגנס, המפורסם.

במהרה האנגלים התאהבו בשעוני המטוטלת אשר לראשונה הגיעו לדיוק שלא היה קיים בכל שעון שקדם להם. ברבות השנים נוצרו סוגים שונים של שעוני מטוטלת כמו למשל שעון קוקייה, שעון מטוטלת מעץ, שעון אסטרונומי, ושעון אורלוגין. איך שעון המטוטלת עובד? השעון משתמש במשקולת מתנדנדת בשביל לעקוב אחר הזמן והוא חייב להיות במצב סטטי, ללא תזוזה, בשביל להגיע לדיוק מירבי. איפה נפגוש את שעון המטוטלת בימינו? בימינו שעון המטוטלת הפך להיות פריט עיצובי ואף חפץ אספנות פופולרי.

שעון הכיס

לאותו כריסיטאן הויגנס, ממציא השעון מסוג המטוטלת, מגיע לזקוף לזכותו, יחד עם המדען הבריטי רובר הוק, המצאה נוספת ולא פחות חשובה- שעוני הכיס. אם נדייק השניים המציאו את קפיץ האיזון הספירלי השולט במהירות התנודה של גלגל האיזון, מה שאפשר את יצירת שעוני הכיס המדויקים. בעוד שעוני כיס החלו להיות מיוצרים בסוף המאה ה -16, הם הראו רק את השעה העגולה ולא את תזוזת הדקות בשעון. רק בשנת 1680 נוספו המחוגים של הדקות לשעונים, כאשר מחוג הדקות הופיע כ-10 שנים לאחר המחוג של השעות אך לא התקבל “בעין יפה” במשך תקופה ארוכה.

מי שזכה להיות הראשון שנהנה משעוני הכיס היה השען תומאס טומפיון אשר אימץ את מחוג הדקה. בהמשך הגיע כמובן ייצור המוני ותעשייתי של שעוני הכיס. זה קרה עם השדרוגים בטכנולוגיה במאה ה -19 בארצות הברית, בעיקר במסצ’וסטס ובקונטיקט. חומרים זולים יותר אפשרו לייצור המוני של שעוני כיס שהפכו אותם לפריט נפות ברשות האנשים 'הרגילים' בפעם הראשונה. גם מבחינה מכנית, החלו להופיע שינויים בכל הנוגע לצורת הפעלת “ודריכת” השעון. איפה נפגוש שעון כיס בימינו? בימינו, שעוני כיס הפכו לפריט אספנות. ואולם, בחלק מהמדינות נהוג להעניק שעון כיס מתנה למי שפורש מעבודתו.

שעוני יד

בשנת 1905 חברו 2 גיסים והקימו יחד חברה המספקת חלקי שעון יוקרתיים במחירים נוחים לחברה הם קראו 'ויסלדורף & דייוויס'. הם חברו לחברה שוויצרית נוספת ויחד יצרו את שעון הרולקס הראשון בשנת 1910. תחילה שעון היד נתפס בחברה כתכשיט לנשים אבל דווקא מלחמת העולם הראשונה היא שהעלתה את מעמדו של שעון היד, כאשר חיילים גילו ששעון יד הרבה יותר נוח משעון כיס.

למרות שנראה שדווקא מהעידן הזה הקונספט של שעון יד צבר תאוצה בכל הקשור לייצור שעוני יד באופן המוני, אפשר למצוא עדויות לשעוני יד עוד בתקופות מוקדמות יותר. כך למשל בשנת 1571 המלכה אליזבת הראשונה, מלכת אנגליה, קיבל במתנה שעון מִפְרָק יד מרוברט דאדלי. איפה נפגוש שעוני יד בימינו? עד היום, ועל אף התפתחויות נוספות במגנוני השעון כמו שעון מחוגים, שעון דיגיטלי, שעון חכם, עדיין לא נמצא תחליף לרצועה באמצעותה אנחנו עונדים את השעון על פרק היד.

לסיכום

במאמר זה התמקדנו במספר סוגים של שעונים: שעון מכני, שעון מטוטלת, שעוני כיס, שעוני יד וזאת למרות שההגדרה לשעון היא רחבה הרבה יותר ושעונים קדומים כמו למשל שעוני שמש התגלו במצרים העתיקה עוד משנת 1500 לפני הספירה. בהתאם לכך למדנו שלאור ההיסטוריה היו לא מעט אנשים שנחשבים עד היום כ'ממציא השעון'. בחלוף השנים ועם ההתפתחויות שמצליח להשיג האדם, נראה שהמצאת השעון ממשיכה להתרחש כל העת, עדי ימינו אנו.

בעידן הנוכחי, בזכות השעון החכם המשמש גם כמכשיר סלולרי לקבלת שיחות, לשליחת הודעות, מיילים, לניטור ביצועים ספורטיבים ומעקב אחרי מדדי הגוף, לעיתים נדמה שהאנושות הגיעה לשיא של ההתפתחות השעון. עם זאת, אנחנו מתארים לעצמנו שזה בדיוק מה שחשבו קודמנו בזמנם ולמרות הכל הופתעו לטובה. מוזמנים לבקר באתר של אורלנדו להנות ממגוון שעונים יוקרתיים במחירים נוחים.


בזוגיות ישנם לא מעט אתגרים. אחד מהם הוא למצוא רעיונות למתנה לבת זוג שהיא גם תהיה הפתעה לבת זוג וגם מתנה מיוחד לבת זוג, שהיא תאהב, תהנה ממנה ותזקוף לזכותך עוד מספר נקודות. אך, אל דאגה, המומחים של 'אורלנדו' נענו לאתגר וערכו רשימה ארוכה של רעיונות למתנות לבת זוג ומתנות יצירתיות לבת זוג, בין אם אתם זוג טרי או זוג ותיק. למען שלום בית, התחילו מכאן 🙂

טיק טאק טיק טאק – מה קנית לי מתנה?

עולם השעונים הוא ז'אנר מצוין להתחיל איתו למי שמחפש מתנות יצירתיות לבת זוג, מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים והנשים אוהבים שעונים, עונדים שעונים וממש רוצים לדעת בקלות מה השעה. אבל השעונים של היום הם לא השעונים של פעם, והם יודעים לעשות הרבה יותר מאשר להצביע על השעה. שעון חכם טוב יודע לעקוב אחר מדדי הגוף, לנטר את הביצועים הספורטיביים, להזכיר לבת הזוג לשתות כוס מים, לחייג אליך בקלות, לקרוא מיילים ואפילו לעקוב אחר ביצועי השינה שלה. בחנות האתר של אורלנדו תוכלו למצוא מספר דגמים יוצאים מן הכלל כמו למשל שעון חכם מבית Pierre Richardson דגם Smart PRT6993, השעון מגיע עם 2 רצועות: האחת רצועת ספורט ורודה מסיליקון, והשנייה רצועת מתכת בצבע רוזגולד.

אם בת הזוג אוהבת יותר שעונים 'אולד סקול' שקוראים שעה בלבד אבל גם נראים כמו תכשיט יוקרתי, ניתן למצוא מגוון גדול של שעונים כמו למשל שעון אנלוגי מבית Pierre Richardson לנשים דגם Pr3912, השעון בעל רצועת חוליות כסופה ותצוגה מנצנצת בקוטר 36 מ"מ. דגם נוסף ושונה הוא שעון מבית Roberto Marino לנשים דגם RM1982, כאן מדובר על שעון עם תצוגה מלבנית, בצבע זהב.

צמידים

מחפשים מתנה מיוחד לבת זוג, פחות פרקטית? אולי בכלל יש לבת הזוג שעון. מה דעתכם על צמיד יוקרתי? גם אם יש לבת הזוג צמיד, תמיד כיף להתחדש בצמיד חדש שיתווסף לקיים או יחליף אותו, מה שהופך את הצמיד למתנה אידיאלית. באתר של אורלנדו תוכלו למצוא מגוון צמידים מאוד קלאסיים ופופלריים כמו למשל צמיד טניס משובץ Pierre Richardson Prj1141 או למשל צמיד טניס משובץ דגם ״רומי״ בגוון זהב או כסף או צמיד טניס משובץ באבנים שחורות. דגמים נוספים מיוחדים הם צמיד גולן קובאני משובץ בגוון כסף או זהב, צמיד קשיח משובץ,  צמיד חבלים ועוד.

שרשראות

בדיוק כמו צמידים גם שרשראות זו מתנה שפשוט תמיד כיף לקבל. מגוון השרשראות הקיים באתר של אורלנדו הוא עצום: שרשרת מגן דוד עדינה או משובצת, שרשרת מפת ארץ ישראל, שרשרת טניס צ'וקר, שרשרת גולן קובאנית משובצת, שרשרת דקה גורמט. מרבית הצמידים מגיעים בגווני זהב וכסף ואף ניתן להאריך או לקצר לפי הצורך ובקלות.

הפתעה לבת הזוג-  גם וגם

אתם מחפשים מתנה לבת זוג לכבוד אירוע מיוחד? לציין הישג מרשים? או להביע הערכה מכל הלב? יכול להיות שתצטרכו פה מתנה מיוחדת לבת זוג כמו למשל סט צמיד ושרשרת. זה יכול להיות סט צמיד טניס משובץ ובנוסף שרשרת לב משובצת (דגמים Prj1142 + Prj9222) מבית Pierre Richardson, או אולי בכלל סט תואם שרשרת וצמיד נחש בגוון זהב לנשים שיתאים מאוד ללוק ערב. שילוב מקורי ותואם בהחלט יכול להעביר את המסר שאתם מחפשים.

שר הטבעות

אנחנו יודעים, טבעות הוא ז'אנר שיכול להיות מעט מרתיע בגלל הסימבוליות שעומדת מאחוריו. עם זאת, אם אתם כבר נשואים וגם אם לא, טבעת בעיצוב ייחודי ומקורי הוא מתנה כיפית שיכולה להיות גם 'ניטרלית' בלי הצעות מחייבות. כך למשל טבעת נחש פתוחה, טבעת פתוחה בשיבוץ כנפיים, טבעת עלי שלכת משובצת, טבעת פתוחה בשיבוץ משולשים. חלק מהדגמים ניתן למצוא בגווני כסף וזהב.

עגילים

אם בכל זאת אתם מעדיפים להימנע ממלכת הטבעות, עגילים יכולים בהחלט ליצור הפתעה לבת זוג. עגילים מתחלקים למספר קטגוריות:

קלאסיים- עגילי חישוק, עגילי לב, עגילי טניס נופלים, עגילי כסף טהור בשיבוץ זרקוניה בצורת לב, עגילי חישוק בודד משובץ, עגילי פנינה.

עיצוביים אדג'ים- עגילים בצורת ברק בשיבוץ, עגילים Rosefield JSHG-J260 בציפוי זהב 18k בעלי צורת המניפה, עגיל S925 בציפוי זהב משובץ בשילוב הליקס, עגיל בודד.

ציוניים- עגילי מגן דוד בגוון כסף, זהב ושחור, עגילי מגן דוד נופלים ועוד.

כן, חשוב לשים לב שהעגילים היפואלרגנים וגם עשויים מחומרים איכותיים כך שלא צריך להוריד אותם בעת שימוש במים.

צמידים לרגל

אי אפשר לדבר על רעיונות למתנה לבת הזוג בלי להזכיר צמידים לרגל. צמידים לרגל יכולים להשתלב בצורה מדויקת בימי הקיץ החמים, על שפת הים והבריכה, בנעילת כל סנדל וכו'. ניתן למצוא צמיד טניס, צמיד נחש, סט 2 צמידים לרגל דגם 'הוואי' וצמיד פנינים וחרוזים מתקתק. צמיד לרגל יכול לשמש כהפתעה לבת הזוג ומעביר את המסר 'חשבתי גם על הפרטים הקטנים'.

לסיכום

למצוא רעיונות למתנה לבת זוג יכולה להיות משימה לא פשוטה. אבל אם בודקים מה בת הזוג אוהבת? מה הסגנון שלה? האם היא עונדת שרשראות? האם היא עונדת צמידים? האם היא מעדיפה גווני כסף? זהב? אולי בכלל לשלב? וכאשר קיים מבחר איכותי ויוקרתי במקום אחד, המשימה הופכת להרבה הרבה יותר קלה. בקרו באתר של אורלנדו להזמנת מתנה מיוחדת לבת זוג.


יום ההולדת של החצי שלך מתקרב ואת מחפשת מתנה רומנטית לבן זוג, אולי את בכלל מחפשת מתנה לבן הזוג עבור הקידום שקיבל בעבודה, ובהחלט יכול להיות שאת לא מחפשת 'תירוצים' ופשוט מתחשק לך לפנק במתנה מושקעת לבן זוגך שתעביר את המסר של 'חשבתי עליך'. ריכזנו עבורך רשימה של רעיונות למתנות רומנטיות לבן זוג שבהן לא יעשה שימוש בפתק ההחלפה.

שרשראות

היא מתחבאת מתחת לחולצת ג'ינס מכופתרת או מבצבצת מעל טישרט פשוטה. שרשרת לגבר היא פריט אופנתי שהפך להיות חובה אצל הגברים של העידן החדש, אותם הגברים שבטוחים במיניות שלהם וגם רוצים להוסיף תחכום למראה. תחת הקטגוריה של שרשראות לגבר ניתן למצוא עיצובים מיוחדים שתואמים ללוק הגברי כמו למשל:

שרשרת משולשים- הכוונה לשני משולשים שמחוברים יחד אחת מתחת לשני, ניתן למצוא שרשרת זו בגוונים של זהב, כסף ושחור.

שרשרת פגיון – הפיגיון מסמל את הרצון לצוד, לכבוש ומתחבר לסמלים של התקופה הקדמונית והבסיסית ביותר. שרשרת פגיון המגיעה בגוונים של זהב, כסף ושחור מתאימה לגבר שדווקא מתחבר לצד הגברי שבו ומחפש להוסיף ללוק שלו אדג'יות.

שרשרת חץ – שרשרת חץ מזכירה גם היא תקופות קדומות, את עולם הצייד ויכולה להתאים לחדורי מטרה שאוהבים ללכת עם ה'אני מאמין' שלהם קדימה אל עבר היעד.

שרשרת אולימפוס – שרשרת בעלת תליון יפייפה בצורת מוט מסובב. האולימפוס הוא ההר הגבוה ביותר ביוון והוא מוכר וידוע בעולם כולו. הוא למעשה סמל לרצון להגיע לרחוק, לכבוש יעדים ולהגיע לפסגה. מאוד יכול להתאים כמתנה מקורית לבן זוג שהגיע להישג ראוי להערכה.

שרשרת קובאנית – שרשרת קובאנית היא סוג של שרשרת גורמט שלמרות המראה המחוספס שלה לכאורה, היא דווקא מצליחה להעניק לגבר שעונד אותה מראה קלאסי, נטול מאמץ שלא מצריך פריטים נוספים בשביל להתבלט.

צמידים

דרך נוספת להעניק מתנה מקורית לבן זוג היא על ידי בחירת צמיד ייחודי. מגוון הצמידים הקיים היום שתוכנן ועוצב במיוחד עבור המין הגברי משלב חדשנות וחיספוס, מצד שני הוא מעט פחות בולט משרשרת והוא בקלות יכול להשתלב עם שעונים גבריים. הנה סקירה קצרה של מגוון צמידים בעיצובים שגברים אוהבים:

צמיד דגם בולטון וצמיד חוליות- הם צמידים יוקרתיים שניתן להשיגם בצבע זהב וכסף. הצמידים עצמם עשויים מ'חוליות' שמאוד מאפיינות תכשיטים גבריים על מנת ליצור מראה דומיננטי וגברי. 

צמיד כדורים- הצמיד הכדורי יכול להגיע כצמיד בודד או כסט של שני צמידים תואמים, בגוונים שונים כמו רוזגולד, זהב, שחור, כסף. העיצוב עצמו הוא יוניסקס ולכן כאשר מדובר בצמיד זוגי תמיד אפשר לפצל בין הצמידים, אחד לו ואחד לך.

בגזרת ה-'מתנה מרגשת לבן זוג'- צמיד מגן דוד משובץ- לגבר שאוהב להשוויץ בציונות שלו, צמיד מגן דוד משובץ הוא צמיד עדין המתהדר בשני תליוני מגן דוד משובצים.

שעון לגבר

שעון לגבר היא בחירה קלאסית שיכולה לגרום לך להיות בטוחה שהגבר שלך ייהנה מלהשתמש בה, ויחזור בזמן הביתה:). בשביל לבחור את השעון המתאים ביותר ראשית צריך להבין אם בן הזוג ייהנה יותר משעון מחוגים אנלוגי כי כל מה שהוא רוצה מהשעון שלו זה רק שיצביע על השעה, או שאולי בן זוגך אוהב את הקידמה והחדשנות וכן ישמח שהשעון החכם שתבחרי לו יאפשר לו גם לנהל שיחות, לשלוח מיילים ולעקוב אחר הביצועים הספורטיביים שלו. הנה מספר אפשרויות לשעונים שהם לא פחות ממתנה מושקעת לבן זוג:

שעונים אנלוגים פופולריים ומומלצים:

שעון Pierre Richardson לגבר Pr5422- שעון בעיצוב קלאסי, עמיד במים, צבע כסוף.

שעון Roberto Marino לגבר RM1423 עשוי מרצועות עור בצבע חום ורוזגולד, בסגנון וינטאג'י.

שעון Pierre Richardson FROSTED לגבר Pr5691 שעון יוקרתי ומנצנץ המתאים לגבר שאוהב שיבוצים. לשעון זה גרסה נשית מנצנצת בעלת עיצוב תואם, ויתאים לכם במיוחד אם אתם אוהבים לבצע התאמות ביניכם.

שעון Pierre Richardson לגבר Pr5427- שעון שחור, גברי, בעל מראה יוקרתי וקלאסי.

בגזרת 'מתנה מיוחדת לבן זוג'- שעונים חכמים ואהובים

היופי שעון חכם שהוא הופך את החיים של מי שעונד אותו ליותר קלים ובכך הוא בהחלט נכנס לקטגוריית מתנה מיוחדת לבן זוג. מה זה אומר? רוב השעונים החכמים נהנים מרמקולים ומקרופונים מובנים מה שאומר שאפשר לנהל מהם שיחות מכל מקום ואפשר למעשה "לשכוח" בכיף את הסמארטפון בבית. בנוסף, השעון כולל מוניטורים רבים שעוזרים לעקוב אחר המדדים של הגוף כמו למשל אק"ג, דופק, לחץ דם ועוד. פונקציה נוספת היא היכולת לשמור את האנשים המועדפים, וביניהם גם אותך כמובן, כאנשי קשר לחיוג מהיר. השעונים החכמים הנמכרים באורלנדו נמכרים עם כבל מגנטי להטענה מהירה והם מתחברים לרוב סוגי הסמארטפונים.

מספר דוגמאות של דגמים מומלצים:

שעון חכם Pierre Richardson Smart PRT8994

שעון חכם Pierre Richardson Smart PRT7992

שעון חכם Pierre Richardson Smart PRT7991B

ובגזרת 'מתנות יצירתיות לבן זוג'- סט שעון וצמיד

מתלבטות אם מתנה רומנטית לבן זוג שלך היא שעון או צמיד? למה לבחור? אירוע חשוב? רוצה להראות לו שממש חשבת עליו והשקעת בו? מגיע לו? סט שעון וצמיד תואם בדיוק לזה. במקום לרכוש כל תכשיט בנפרד, ישנו סקטור שלם של סט שעון וצמיד תואמים בחומרים, בעיצוב ובסגנון. למשל סט שעון וצמיד לגבר Pr5421 שמגיע יחד עם צמיד כדורים כסף או סט שעון וצמיד לגבר RM3414 + Prj1124, בצבע שחור מנצח.

לסיכום

קיבלת מאיתנו מספר רעיונות למתנה לבן זוג ליום הולדת או לכל אירוע אחר. ראינו מגוון רחב של מתנות יצירתיות לבן זוג שיכולות ללא ספק גם להפתיע, גם לרגש וגם להיות מאוד שימושיות עבורו. בשביל לבצע את ההתאמה האידיאלית בין מתנה מרגשת לבן זוג לבין בן זוגך, כדאי באמת לחשוב למה בן זוגך מתחבר, מה יש לו בארון התכשיטים ומה אין לו? והאם 'אין לו' כי הוא לא מתחבר או כי הוא פשוט לא ניסה.

למרות הכל, אתן יודעות מה אומרים? בסוף לא משנה אם המתנה לבן הזוג תיהיה מקורית, יצירתית, רומנטית ומושקעת, בסוף בסוף… העיקר הכוונה. למציאת מתנות לבני זוג בקרו בחנות האונליין שלנו ותמצאו רעיונות למתנות רומנטיות לבן זוג האהוב שלכן.


התחדשתם בשעון יוקרתי בחנות האונליין שלנו, הוא הגיע אליכם במשלוח מהיר עד הבית, אך אוי ואבוי, ענדתם אותו על פרק כף ידכם וגיליתים שהרצועה של השעון גדולה מידי. אל דאגה! עקבו אחרי ההוראות איך מקטינים רצועה של שעון, שלב אחרי שלב וענדו את השעון שלכם בהנאה רבה.

המשך לקרוא...


שעון יד אנלוגי? שעון חכם? מנגנון קוורץ או אוטומטי? איך לבחור שעון לגבר? בעולם שבו יש שפע של שעונים לגברים יכול להיות שייקח לכם קצת זמן לבחור את השעון האידיאלי עבורכם. בדיוק בגלל זה ריכזנו במאמר כאן את כל הפרמטרים החשובים שכדאי שתכירו לפני שאתם בוחרים שעון לגבר. השעון מתקתק… מתחילים.

המשך לקרוא...


יצירה של אוסף שעונים פרטי הוא תחביב מרתק המשלב את עולמות האופנה, ההנדסה וההיסטוריה. שעון הוא לא רק מכשיר הסופר את הזמן עבורנו, אלא יצירת אומנות המייצגת את כושר ההמצאה והאומנות של השען.

המשך לקרוא...

שעוני יד הם לא רק שעונים פונקציונליים אלא גם יצירות אמנות הדורשות שליטה, סבלנות ומומחיות כדי ליצור אותם. בעצם ניתן להגדיר זאת בצורה הבאה – אומנות השעונים היא מסורת בת מאות שנים המשלבת הנדסה מדויקת עם עין חדה לעיצוב.

המשך לקרוא...